עורך דין לשון הרע

עורך דין לשון הרע יפעת אלוק

בשנים האחרונות נושא לשון הרע הפך להיות נפוץ יותר עם עלייתן של הרשתות החברתיות, בהן כל אחד יכול לכתוב מה שהוא רוצה על מי שהוא רוצה, ואין ממש פיקוח על העניין. אנשים רבים מסיבות שונות, מוצאים פורקן באמצעות המקלדת אם בשמם או בשם אחר, כאשר לעיתים הדבר פוגע בצורה קשה באנשים אחרים מבלי לקחת בחשבון את הנזק שעלול להיגרם. אם אתה מוצא את עצמך במצב שבו אתה סבור שפורסם נגדך דבר מה העלול להשמיץ או להציגך באופן שלילי, חיוני לפנות לייעוץ משפטי. התייעצות עם עורך דין לשון הרע מקצועי ומנוסה תאפשר בחינה מעמיקה של המקרה הספציפי שלך ותדריך אותך בקבלת החלטות מושכלות לגבי צעדיך הבאים. במיוחד בטיפול בנושא זה,  מומלץ לבחור גם בעורכי דין המתמחים בתחום ההתמחות העיקרי כמו תביעות לשון הרע.

 חשיבותו של עורך דין לשון הרע

עורכי דין המתמקדים בתחום המשפט המסוים הזה, הם בעלי היכרות מעמיקה עם העקרונות והתקנות המשפטיים החשובים בתחום. הם מצוידים היטב בידע הנדרש על מנת לטפל בתביעות לשון הרע ויכולים לעדכן מהם סיכויי ההצלחה בכל תיק ותיק. על פי דיני לשון הרע, עומדת לנפגעים הזכות לתבוע פיצוי של עד 71,200 ₪ בגין פרסומים מכפישים ללא צורך בהוכחת נזק, כל עוד הפרסום נעשה בכוונה. אם הנזקים שנגרמו עולים על זה, התובע יכול לדרוש סכומים גבוהים אף יותר. צריך לקחת בחשבון כי אם אדם שנתבע בגין לשון הרע יכול להוכיח שאמירתו נכונה ומשרתת את האינטרס הציבורי, ייתכן שתהיה לו הגנה המכונה אמת דיברתי. הגנה זו, המעוגנת בדיני לשון הרע, מגינה על אלו העומדים בפני תביעות לשון הרע, בין אם אזרחיות ובין אם פליליות. חיוני להכיר בכך שניתן להפעיל הגנה זו רק כאשר התובע הוכיח את טענותיו, והוכיח כי נפל קורבן ללשון הרע או לשון הרע. חשיבותו של עורך דין לשון הרע, היא בכך שמניסיונו יש לו את כל הכלים לטיפול בסוגיות מסוג זה.

פונים למומחים

עורך דין לשון הרע, הבקיא בטיפול בתיקים מסוג זה, הוא בעל הכישורים והניסיון הדרושים לניהול יעיל של מגוון רחב של הליכים בתחום לשון הרע. הוא בקיא בחוקים הרלוונטיים ויכול לנתח ולהעריך את הסבירות להצלחה בתביעה, או את רמת הסיכון בהגנה מפני תביעה. על ידי עבודה עם עורך דין לשון הרע העוסק בקביעות בעניינים מסוג זה, תוכל להיות בטוח שטענותיך יטופלו במקצועיות. פירמת אלוק והעומדת בראשה עו"ד יפעת אלוק מומחים בתחום לשון הרע, פנו אליהם לייעוץ.

 חשיבותו של עורך דין לשון הרע

עוד לשון הרע

המונחים לשון הרע והוצאת דיבה מתייחסים אל כל תוכן העלול לפגוע בכבודו של האדם או חברה. החוק מתייחס אל לשון הרע כאל פרסום דברים העלולים להשפיל את האדם בפני הבריות ולעשותו מטרה ללעג. בנוסף לכך, החוק מתייחס אל פגיעה של לשון הרע כאחת כזו שיכולה להיות בעלת השפעה כבירה על חייו של הנפגע, לרבות פגיעה במשלח ידו של האדם ובפרנסתו. החוק לא מבדיל לגבי מה הייתה הסיבה לפגיעה, כלומר אין התייחסות שונה למקרים שהפגיעה הייתה עקב מוצאו, גזעו, דתו, מקום מגוריו, נטייתו המינית או מוגבלותו של האדם הנפגע. במידה וחוויתם פגיעת לשון הרע, עוד לשון הרע יעזור לכם לנקוט בהליך משפטי כנגד הפוגע.

עוד לשון הרע- הוכחת הנזק הנגרם עקב הפגיעה

עוד לשון הרע יכול לנקוט בהליך משפטי אזרחי ופלילי כנגד הפוגע. המסלול המשפטי האזרחי מאפשר בחירה בין שתי אפשרויות: פיצוי עם הוכחת נזק ופיצוי ללא הוכחת נזק. במקרה של פיצוי עם הוכחת נזק על התובע להוכיח שאכן נגרם לו נזק עקב הפגיעה, ואף נדרש להציג אומדן המעריך את השווי הכספי של הפגיעה. החלק המאתגר של המסלול הזה הוא כמובן הוכחת הנזק הנגרם. לעיתים קרובות קשה לאמוד את הנזק באופן מדויק וריאלי לפגיעה של האדם. היתרון בבחירה במסלול זה הוא שהפיצוי, במידה ואכן נגרם נזק, יכול להיות גבוה. באמצעות מסלול זה כמובן שהנפגע יוכל לקבל את הפיצוי המגיע לו ולהשתקם לאחר הפגיעה.
באפשרות השנייה, פיצוי ללא הוכחת נזק, בית המשפט בוחן את התנאים שמגבשים את פגיעת לשון הרע. באם אלה התקיימו סכום הפיצוי לא יעלה על 50 אלף שח.

הגשת תביעת לשון הרע

כאמור, תביעות לשון הרע הן מסובכות ומורכבות והן מאפשרות דרכים משפטיים שונים. יש לקחת בחשבון את האפשרויות הקיימות שהחוק מציע ולבחור בתבונה את המסלול שמתאים ביותר לפגיעה הספציפית ומאפייניה. כל אחת מהאפשרויות המוצעות מורכבת ויש לגבש את התביעה היטב לפני הגשתה. אם חוויתם פגיעה של לשון הרע, פנו בהקדם לייעוץ אצל עוד לשון הרע. עורכת הדין יפעת אילוק בעלת מומחיות משפטית בתחום והיא תספק לכם ייעוץ וליווי לאורך כל ההליך המשפטי.

הגשת תביעת לשון הרע

חשוב לצפות:

צרו קשר עם משרדנו:

מאמרים נוספים

רגולציה ציות

מחלקה מקצועית המתמחה בתחום הרגולציה על כל רבדיו, ציות ואכיפה. אנו מציעים פתרונות ציות לעמידה ברגולציה המבוססים על מומחיות וניסיון...
המשך קריאה

יישוב סכסוכים וליטיגציה

מחלקת יישוב סכסוכים מתמחה בייצוג בכל ערכאות בתי המשפט לרבות גישורים ובוררויות בישראל ומחוצה לה, תוך ניהול התיק מתחילתו ועד...
המשך קריאה

משפט מסחרי ותאגידים

המחלקה המסחרית מעניקה ליווי מקיף של שירותים משפטיים מגוונים בכל תחומי המשפט המסחרי. המחלקה מקימה ומלווה באופן שוטף חברות ישראליות,...
המשך קריאה